ساخت درب ضد صدا دو پله
درب آکوستیک ضد صدا چرمی

تصاویر و جزئیات بیشتر از ساخت درب های ضد صدا را در گالری درب ضد صدا مشاهده کنید

برای مقاومت بیشتر درب های ساختمانی در برابر صدا می توان آن ها را در ابتدای مراحل ساخت با عایق های صوتی و پوششی و همچنین روش ها و ساختارهای متفاوت طراحی و تولید کرد

درب ضد صدا دو پله

درب هایی با پوشش عایق صوتی و ساختار دو پله

ساختار کلی درب ها اینگونه است که در حالت معمول و استاندارد ساختمانی با یک پله که به آن اصطلاحا قابلمه درب گفته می شود با ایجاد یک دوراهه در سه طرف (بالا، چپ و راست) ساخته می شوند. این دوراهه داخل چهارچوب قرار می گیرد و دماغه موجود روی درب با ضخامت مشخص روی چهارچوب می نشیند. بدین ترتیب محل درز بین درب و چهارچوب پوشانده می شود و ناهماهنگی فاصله درب و چهارچوب دراین منطقه از دید پنهان می ماند.
اهمیت قابلمه کردن درب را می توان در مبحث کاهش صوت اینگونه تعریف کرد که وجود قابلمه می تواند ابزاری موثر برای شکست زاویه محل برخورد امواج صدا باشد. این دوراهه در صورتی که دو بار در حاشیه کلاف درب ایجاد شود می توان به درب ضدصدا دو پله دست یافت که با شکست زاویه بیشتر باعث کاهش قدرت امواج صدا که از این مناطق عبور می کنند می شود. درب ضد صدا دو پله یک محصول آکوستیکی با قابلیت کاهش بالای انتقال صدا است.
یکی از راه های کاهش انتقال صدا استفاده از درب ضد صدا دو پله است. شکل ظاهری درب ضد صدا دو پله مانند سایر درب های موجود در بازار درب های داخلی و ساختمانی است ولی دوبار دوراهه شده است. داخل این درب ها با عایق های صوتی زیر کار پوشانده می شود و چهارچوب متناسب با ساختار دوپله ای برای آن ها باید ساخته شود. درزگیری این درب ها یک مکمل عالی در کاهش انتقال صوت خواهد بود.
درب ضد صدا دو پله
درب ضد صدا دو پله
درب ضد صدا دو پله
درب ضد صدا دو پله

طراحی، اجرا، ساخت و راه اندازی استودیو صدابرداری و همچنین فروش متریال آکوستیکی و تجهیزات استودیو از خدمات و محصولات مجموعه آکوستیک برتر است

فروش متریال استودیو صدابرداری

استودیوها بسته به نوع کاربریشان هر یک با ابزار و متریال خاصی طراحی و ساخته می شوند. معمولا اجزاء اصلی تشکیل دهنده یک استودیو صدا در همه نوع آن یکسان بوده که شامل ویزور، درب استودیو و متریال آکوستیکی هستند و این اجزاء هر یک در هر استودیو می تواند ساختار متفاوتی داشته باشد.

طراحی و ساخت استودیو صدا

برای ساخت استودیوهای صدابرداری با در نظر گرفتن نوع کاربرد استودیو و فضای مربوطه؛ باید تمامی شرایط لازم جهت طراحی و ساخت یک استودیو صدابرداری مجهز و استاندارد را فراهم آورده و با توجه به مقاومت دیوارها در برابر صدا، بهترین متریال آکوستیکی را برای ساخت فضای مورد نظر بکار گرفت.

درب ضد صدا دو پله آکوستیک

درب های دو پله با پوشش عایق داخلی و لمسه

در خصوص درب های دوپله گفتیم که دوبار دوراهه می شوند و زاویه شکست صوت بهتری نسبت به درب های معمولی دارند. همانطور که توضیح دادیم داخل این درب ها با عایق های صوتی پوشانده می شود و چهارچوب آن ها نیز باید به نسبت دوراهه ایجاد شده ساخته شود. در زمان نصب این درب ها توصیه می شود که چهارچوب را در حالی که درب روی پاشنه قرار دارد باید نصب کرد تا میزان پیچیدگی و تاب خوردگی احتمالی درب و چهارچوب را به حداقل رساند.
درب ضد صدا دو پله آکوستیک به دوشکل قابل تولید و ساخت هستند. روش اول ساخت درب ضد صدا دو پله آکوستیک در کارگاه و از همان ابتدای مراحل تولید است که این امکان را می دهد تا هسته درب کاملا با عایق پوشانده شود. روش دوم تبدیل درب معمولی به درب ضد صدا دو پله آکوستیک است. درب های معمولی را می توان با ساخت کلاف دوم روی درب و روکش ام دی اف به درب ضد صدا تبدیل کرد.
درب ضد صدا دو پله آکوستیک علاوه بر دوبار دوراهه شدنشان و پوشش داخلی عایق صوتی مزیت دیگری نسبت به درب های دوپله ای ساده دارند. سطح این درب ها  با روش لمسه کوبی یا لمسه دوزی آکوستیک می شود و همین روش باعث مقاومت بیشتر درب در برابر صدا می شود. دو پله ای بودن درب بهمراه آکوستیک درب با روش لمسه می تواند بهترین روش برای تولید یک درب آکوستیک ضد صدا باشد.
درب ضد صدا دو پله آکوستیک
درب ضد صدا دو پله آکوستیک
درب ضد صدا دو پله آکوستیک
درب ضد صدا دو پله آکوستیک

ساخت استودیو صدا حرفه ای، خانگی، موسیقی و دوبلاژ و همچنین روکش چرمی درب لمسه و آکوستیک درب از دیگر خدمات و محصولات مجموعه آکوستیک برتر است

چرم کوبی و عایق کاری درب

در زمینه آکوستيک و صداگیری انواع درب از جمله درب استوديوهای صدابرداري، درب سالن جلسات و سالن کنفرانس، درب هاي اداري و درب ورودي واحد هاي مسکوني و ... با استفاده از روش لمسه کاری درب، از روکش های چرمی و پارچه های مخمل و عایق های اسفنجی دورو صاف استفاده می شود.

استودیوهای حرفه ای و خانگی

برای ساخت استودیوهای صدابرداری با در نظر گرفتن نوع کاربرد استودیو و فضای مربوطه؛ باید تمامی شرایط لازم جهت طراحی و ساخت یک استودیو صدابرداری مجهز و استاندارد را فراهم آورده و با توجه به مقاومت دیوارها در برابر صدا، بهترین متریال آکوستیکی را برای ساخت فضای مورد نظر بکار گرفت.

درب آکوستیک ضد صدا

درب هایی با پوشش عایق داخلی و روکش لمسه

در مواقعی که ساخت درب های ضد صدا دوپله ای ساده یا دوپله ای لمسه امکان پذیر نباشد می توان جهت کاهش میزان انتقال صدا درب آکوستیک ضد صدا با همان ساختار استاندارد درب که تک پله با یک قابلمه هستند تولید کرد. باید داخل درب را با عایق هایی مانند پشم سنگ، فوم پلی یورتان مایع، یونولیت و فوم ریباند پوشاند و سطح درب را با عایق اسفنجی ساده آکوستیک کرد تا به یک درب آکوستیک ضد صدا دست پیدا کرد.
استفاده از عایق های ایزولاسیون داخل درب و عایق های آکوستیکی سطح درب می تواند گزینه مناسبی برای رسیدن به این منظور باشد. وجود عایق های داخل درب بجای استفاده از شبکه های هانیکام و ام دی اف کمک بسیاری به کاهش انتقال صدا از میان درب خواهد کرد. آکوستیک درب با روکش چرمی ساده یا لمسه درب در کنار ایزوله صوتی درب می تواند با پوشش درز بین درب و چهارچوب ساختار درب آکوستیک ضد صدا را کامل کند.
نکته دیگر که باید توجه بسیاری به آن داشت این است که درب ها در اکثر مواقع روی چهارچوب خود کاملا منطبق نمی شوند و اين موضوع باعث ايجاد درز بين درب و چهارچوب خواهد شد. اين درزها در بعضي مواقع به حدي هستند که هرچقدر هم که داخل درب را با ایزوله قوی پوشش دهیم باز هم صدا به راحتي انتقال پیدا کند. ساخت درب آکوستیک ضد صدا بهمراه چهارچوب چوبي متناسب با درب بهترین روش برای حذف این شکاف ها مي باشد.
درب آکوستیک ضد صدا
درب آکوستیک ضد صدا
درب آکوستیک ضد صدا
درب آکوستیک ضد صدا

فروش فوم جاذب صدا، دیفیوزر صوتی و پنل آکوستیکی و همچنین نصب عایق های صوتی ساختمان و ایزولاسیون صوتی بخشی از خدمات و محصولات مجموعه آکوستیک برتر است

عایقکاری صوتی و آکوستیک اتاق

بمنظور کاهش صداهای مزاحم پیرامون محل زندگي و محيط کاري، با توجه به محاسبه میزان شدت صدا که توسط دستگاه های دقیق اندازه گیری صدا صورت می گیرد و با استفاده از بهترین نوع عایق های صوتی برای دیوار، سقف و کف ساختمان ها، می توان به محیطی عاری از آلودگی های صوتی دست یافت.

فروش عایق صدا و پنل اکوستیک

عایق های صوتی تنوع ساختاری دارند و جهت کاهش، جذب و انتشار صدا استفاده می شوند. عایق های ایزولاسیون صدا مانعی برای عبور صدا از محیطی به محیط دیگر، عایق های آکوستیک برای حذف پژواک صدا و عایق های دیفیوزر بمنظور تصحیح و انتشار صدا در محیط مورد استفاده قرار می گیرند.

درب اکوستیک

درب ساده بدون عایق داخلی با روکش چرمی لمسه

درب آکوستیک ساده ترین نوع از درب های عایق صدا است. درب های ساختمانی معمولا از جنس چوب یا ام دی اف و اچ دی اف ساخته می شوند. درب های چوبی نسبت به درب های ام دی اف یا اچ دی اف بسیار مقاوم تر و مستحکم تر هستند اما قیمت بالاتری هم دارند. درب های تمام چوب مقاومت بیشتری در برابر صدا دارند چرا که هسته درب ها کاملا پر است و چوب نوعی عایق صوتی نیز به حساب می آید. از این رو درب آکوستیک تمام چوب کاهش صدای بیشتری دارد.
درب هایی که امروزه در بازار تولید می شوند و به دلیل پایین بودن قیمتشان تقاضای بیشتری هم دارند همان درب هایی هستند که با روکش ام دی اف یا اچ دی اف و از متریال های اینچنینی ساخته می شوند. داخل این درب ها عمدتا با شبکه هانیکام (شبکه کاغذی) پوشانده می شود و روکش درب ها نیز به نسبت از 3 میلیمتر تا 12 میلیمتر متغیر هستند. این درب ها از همان ابتدا در ساختشان هیچ تدبیری از نظر عایق بودن در برابر صدا در نظر گرفته نمی شود.
ساخت درب آکوستیک ساده ترین روش تولید درب عایق صدا است. برای ساخت درب آکوستیک درب معمولی با پوشش داخلی هانیکام را بعد از ساخت و نصب روی چهارچوب با استفاده از عایق صوتی اسفنجی و روکش چرم مصنوعی یا پارچه های مخمل آکوستیک می کنند. عایق صوتی درب را باید با دانسیته و ضخامت مناسب انتخاب کرد و آکوستیک درب با روکش چرمی ساده یا لمسه دوزی و لمسه کوبی درب را به نسبت سلیقه و نیاز اجرا کرد.
درب آکوستیک
درب آکوستیک
درب آکوستیک
درب آکوستیک

ساخت اتاقک آکوستیکی ضبط صدا و اتاقک شنوایی سنجی و همچنین لمسه کوبی و لمسه دوزی تزئینی و دیوارپوش چرمی نیز از خدمات و محصولات مجموعه آکوستیک برتر است

دیوارکوب چرمی و لمسه کاری

یکی از روش های کاهش صدای دیوار ها که ظاهر زیبایی هم دارد استفاده از گزینه لمسه کاری دیوار با استفاده از عایق صوتی اسفنجی و روکش چرم و پارچه است. چرم کوبی دیوار با اشکال مختلف در دکوراسیون داخلی کاربرد دارد و این روش را می توان جهت زیباسازی دیوارها و سقف منازل نیز بکار گرفت.

فروش اتاقک آکوستیک و شنوایی

ضبط موسیقی، سنجش شنوایی گوش انسان، دوبله فیلم ، تست صدای قطعات، ضبط آواز، کاهش صدای ابزار آلات و دستگاه های صنعتی پر سروصدا و بسیاری از این موارد که نیاز به فضای خاص با شرایط آکوستیکی مناسب دارد، همگی با استفاده از اتاقک های ضبط صدا و اتاقک های آکوستیک امکان پذیر است.

مطالب و لینک های مهم سایت