دیوارکوب چرمی و لمسه دیوار
درب لمسه و متریال لمسه کاری

تصاویر و جزئیات بیشتر دیوارکوب های چرمی و لمسه را در گالری دیوار چرمی مشاهده کنید

استفاده از دیوارپوش ها و دیوارکوب های چرمی و لمسه های آکوستیکی تزئینی در زمینه آکوستیک و کاهش انتقال صدا یکی از راه کارهای صوتی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی است

دیوارکوب چرمی

نصب دیوارپوش های چرمی با اشکال و ابعاد مختلف

امروزه در منازل و دفاتر اداری نیاز به پنل های آکوستیکی بیشتر از گذشته احساس می شود. متریالی که بتوانند علاوه بر داشتن خاصیت آکوستیکی ظاهر زیبا و کیفیت بالایی داشته باشند. استفاده از کاشی های آکوستیکی چرمی در غالب دیوارکوب چرمی و پارچه ای در ابعاد و اشکال گوناگون و رنگبندی های متنوع در طراحی و دکورسیون داخلی روشی برای دسترسی به این منظور است و ظاهری بسیار زیبا به فضای مربوطه می دهد.
دیوارکوب چرمی یا پارچه ای متشکل از یک لایه ام دی اف بهمراه عایق اسفنجی ساده و روکش چرم مصنوعی یا پارچه است و با اشکال هندسی متعددی قابل ساخت می باشد. دیوارکوب چرمی اگرچه نسبت به مواد عایق صدا و فوم های آکوستیکی هزینه بیشتری دارد و به میزان کمتری نسبت به آن مواد بعنوان یک عایق آکوستیکی در محیط ایفای نقش می کند؛ ولی کیفیت و ظاهر بسیار زیبایی داشته و یک عایق صوتی دکوراتیو محسوب می شوند.
از مزایای دیوارکوب چرمی می توان به پرتابل بودن آن ها و قابلیت نصب آسان بر روی دیوار و سقف اشاره کرد.  بی ضرر بودنشان به نسبت دیگر عایق های صوتی نیز از برتری های این محصول است. عدم ایجاد حساسیت ها و بروز آلرژی های تنفسی در مقایسه با سایر مواد عایق صدا و از همه مهمتر قابلیت استفاده از آن ها در هر محیط و مکانی با رنگبندی های متنوع و شاد و اشکال و طرح های بسیار زیبا از دیگر مزایای دیوارکوب چرمی است.
دیوار کوب چرمی
دیوار کوب چرمی
دیوار کوب چرمی
دیوار کوب چرمی

طراحی، اجرا، ساخت و راه اندازی استودیو صدابرداری و همچنین فروش متریال آکوستیکی و تجهیزات استودیو از خدمات و محصولات مجموعه آکوستیک برتر است

فروش متریال استودیو صدابرداری

استودیوها بسته به نوع کاربریشان هر یک با ابزار و متریال خاصی طراحی و ساخته می شوند. معمولا اجزاء اصلی تشکیل دهنده یک استودیو صدا در همه نوع آن یکسان بوده که شامل ویزور، درب استودیو و متریال آکوستیکی هستند و این اجزاء هر یک در هر استودیو می تواند ساختار متفاوتی داشته باشد.

طراحی و ساخت استودیو صدا

برای ساخت استودیوهای صدابرداری با در نظر گرفتن نوع کاربرد استودیو و فضای مربوطه؛ باید تمامی شرایط لازم جهت طراحی و ساخت یک استودیو صدابرداری مجهز و استاندارد را فراهم آورده و با توجه به مقاومت دیوارها در برابر صدا، بهترین متریال آکوستیکی را برای ساخت فضای مورد نظر بکار گرفت.

لمسه دیوار

آکوستیک دیوار با لمسه و روکش ساده چرم و پارچه

همانطور که قبلا هم گفتیم لمسه عملی است که بر روی پارچه یا چرم برای فرم دادن و ایجاد فرورفتگی انجام می شود. لمسه در صنعت مبل کاربرد بسیاری داشته و امروزه یکی از روش های آکوستیک محیط با ظاهری زیبا در مبحث دکوراسیون منازل یا دفاتر اداری محسوب می شود. ایجاد شکل و فرورفتگی ها در لمسه با کمک ابر اسفنجی ساده در ضخامت ها و چگالی های متفاوت انجام می شود.
لمسه دیوار را می توان یک راهکار مناسب برای آکوستیک صدای محیط و تا حدودی یک مانع برای انتقال صدا از محیطی به محیط دیگر و از همه مهمتر یک جایگزین مناسب برای دکورهای مسطح که باعث ایجاد پژواک صدای محیط می شوند دانست. بسیاری از فروشگاه های بزرگ و تالارهای پذیرایی و همچنین سالن های آرایشی و رستوران ها از لمسه دیوار برای کاهش میزان بازگشت های صدا و زیباسازی فضا استفاده می کنند.
لمسه دیوار با پارچه ها و چرم های مصنوعی بصورت لمسه کوبی یا لمسه دوزی انجام می شود. این روش غالبا با ایجاد اشکال لوزی یا مربع صورت می گیرد و در بعضی موارد نیز فقط بصورت یک روکش یکدست و صاف و بدون هیچ تورفتگی و شکلی در سطح دیوار اجرا می شود. لمسه دیوار معمولا بدین شکل است که ابتدا روی یک لایه از ورق ام دی اف نازک اجرا می شود و سپس روی دیوار نصب می شود.
لمسه دیوار
لمسه دیوار
لمسه دیوار
لمسه دیوار

روکش چرمی درب لمسه و آکوستیک درب ساختمان و همچنین ساخت درب ضد صدا آکوستیکی و نیمه آکوستیکی از دیگر خدمات و محصولات مجموعه آکوستیک برتر است

فروش درب اکوستیک ضد صدا

برای تولید و ساخت درب های آکوستیک ضد صدا از عایق های ایزولاسیون جهت پوشش داخلی درب ها استفاده می شود و نمای درب نیز به روش لمسه کاری آکوستیک می شود تا با این دو روش مقاومت درب در برابر نشت صدا بالا برده شود. درب های ضدصدا بصورت تک پله ای و دو پله ای تولید می شوند.

چرم کوبی و عایق کاری درب

در زمینه آکوستيک و صداگیری انواع درب از جمله درب استوديوهای صدابرداري، درب سالن جلسات و سالن کنفرانس، درب هاي اداري و درب ورودي واحد هاي مسکوني و ... با استفاده از روش لمسه کاری درب، از روکش های چرمی و پارچه های مخمل و عایق های اسفنجی دورو صاف استفاده می شود.

لمسه درب

لمسه کوبی و لمسه دوزی درب های اتاقی و ساختمانی

تنها روش برای آکوستیک درب های معمولی لمسه کاری درب است. دلیل آن که از لمسه برای این منظور استفاده می شود استفاده از ابر اسفنجی و شکل لمسه کاری است. وجود عایق اسفنجی که قابلیت انعطاف بالایی داشته و ماده مناسبی برای پر کردن درزها می باشد و همچنین ایجاد شکل و فرورفتگی در سطح درب به منظور ناهموار کردن سطح برخورد امواج صدا با درب را می توان دلیل استفاده از لمسه برای آکوستیک کردن درب دانست.
لمسه درب به مانند لمسه دیوار با استفاده از روکش های چرمی و پارچه های مخمل و عمدتا به شکل لوزی های کوچک و بزرگ انجام می شود. لمسه درب با دو روش لمسه کوبی درب و لمسه دوزی درب و با استفاده از گل میخ های ریز و درشت یا دکمه های همرنگ پارچه و چرم و بکارگیری عایق های اسفنجی دورو صاف در ضخامت های 2 و 3 سانتیمتر و چگالی بین 12 تا 20 کیلوگرم بر متر مکعب انجام پذیر است.
اسفنج زیر لمسه درب هرچند یک عایق صوتی با ساختار سلول باز است و از نظر علمی باید در سطح مورد استفاده قرار بگیرد تا قابلیت جذب صدا را داشته باشد اما استفاده از این ماده زیر روکش چرمی یا پارچه ای تنها به برای پوشاندن درز بین درب و چهارچوب و ایجاد شکل های لمسه کاری است. به مانند لمسه دیوار برای لمسه درب ها نیز می توان عمل آکوستیک درب با روکش چرمی ساده و بدون ایجاد اشکال لمسه اجرا کرد.
لمسه درب
لمسه درب
لمسه درب
لمسه درب

فروش فوم جاذب صدا، دیفیوزر صوتی و پنل آکوستیکی و همچنین نصب عایق های صوتی ساختمان و ایزولاسیون صوتی بخشی از خدمات و محصولات مجموعه آکوستیک برتر است

عایقکاری صوتی و آکوستیک اتاق

بمنظور کاهش صداهای مزاحم پیرامون محل زندگي و محيط کاري، با توجه به محاسبه میزان شدت صدا که توسط دستگاه های دقیق اندازه گیری صدا صورت می گیرد و با استفاده از بهترین نوع عایق های صوتی برای دیوار، سقف و کف ساختمان ها، می توان به محیطی عاری از آلودگی های صوتی دست یافت.

فروش عایق صدا و پنل اکوستیک

عایق های صوتی تنوع ساختاری دارند و جهت کاهش، جذب و انتشار صدا استفاده می شوند. عایق های ایزولاسیون صدا مانعی برای عبور صدا از محیطی به محیط دیگر، عایق های آکوستیک برای حذف پژواک صدا و عایق های دیفیوزر بمنظور تصحیح و انتشار صدا در محیط مورد استفاده قرار می گیرند.

متریال لمسه کاری

چرم مصنوعی، اسفنج ساده، گل میخ و نوار ثرمه

لمسه کاری در زمینه آکوستیک درب و دیوار نیاز به مواد و متریال لمسه کاری دارد که با تهیه این مواد و از همه مهمتر داشتن ابزار مناسب می توان آن را عملی کرد. چرم های مصنوعی، پارچه های مخلمل و جیر، ابرهای آکوستیک اسفنجی دورو صاف، گل میخ های ریز و درشت ساده و سیاقلم، دکمه های پولکی از جنس چرم مصنوعی یا پارچه و نوارهای ثرمه مبلی از جمله مواد و متریال لمسه کاری درب و دیوار محسوب می شوند.
یک مورد از متریال لمسه کاری چرم های مصنوعی هستند. چرم های مصنوعی که در طرح ها و رنگ های متنوع برای لمسه کاری استفاده می شوند عمدتا از نوع پشت جودون یا پشت نمد هستند. پارچه های مورد استفاده در لمسه کاری درب و دیوار از جنس مخمل یا جیر هستند. پارچه ها در لمسه کاری درب به نسبت چرم های مصنوعی که راحت تر تمیز می شوند کمتر مورد استفاده قرار می گیرند اما بخاطر مواد بکار رفته در ساختارشان عایق بهتری برای صدا هستند.
از دیگر متریال لمسه کاری گل میخ ها و دکمه ها هستند که برای ایجاد شکل های لمسه روی درب یا دیوار استفاده می شوند. گل میخ ها تنوع بسیاری دارند و در اندازه های ریز و درشت قابل استفاده هستند. دکمه های پولکی از جنس روکش چرم یا پارچه ای که برای لمسه درب و دیوار استفاده می شودهستند. نوارهای ثرمه مبلی بیشتر در لمسه کاری درب ها استقاده می شوند و برای پوشاندن سوزن منگنه هایی که لبه درب دیده می شوند بکار می روند.
چرم مصنوعی
اسفنج دورو صاف
گل میخ
نوار ثرمه

ساخت استودیو صدا حرفه ای، خانگی، موسیقی و دوبلاژ و همچنین ساخت اتاقک آکوستیکی ضبط صدا و اتاقک شنوایی سنجی نیز از خدمات و محصولات مجموعه آکوستیک برتر است

فروش اتاقک آکوستیک و شنوایی

ضبط موسیقی، سنجش شنوایی گوش انسان، دوبله فیلم ، تست صدای قطعات، ضبط آواز، کاهش صدای ابزار آلات و دستگاه های صنعتی پر سروصدا و بسیاری از این موارد که نیاز به فضای خاص با شرایط آکوستیکی مناسب دارد، همگی با استفاده از اتاقک های ضبط صدا و اتاقک های آکوستیک امکان پذیر است.

استودیوهای حرفه ای و خانگی

برای ساخت استودیوهای صدابرداری با در نظر گرفتن نوع کاربرد استودیو و فضای مربوطه؛ باید تمامی شرایط لازم جهت طراحی و ساخت یک استودیو صدابرداری مجهز و استاندارد را فراهم آورده و با توجه به مقاومت دیوارها در برابر صدا، بهترین متریال آکوستیکی را برای ساخت فضای مورد نظر بکار گرفت.

مطالب و لینک های مهم سایت